Виставка «Як тебе звати?» присвячена сім’ям вимушених переселенців та їх інтеграції як основі для розбудови миру в Україні. Вона була презентована в Мистецькому Арсеналі в грудні 2016 року. Це частина великої інформаційної кампанії ЮНІСЕФ «Ти серед своїх».
Понад мільйон людей залишили свої будинки на сході країни і переїхали до інших міст України: Київ, Дніпро, Харків. Багато хто залишився в Луганській і Донецькій області, але все одно були змушені переїхати. Вони залишили все, що у них було, і взяли з собою тільки найнеобхідніше.
Група, яка найбільш сильно страждає від кризи – це діти. Діти, які не можуть вирішити за себе самі, залишитися їм або виїхати. Діти, які залежні від рішень своїх батьків.За даними ЮНІСЕФ на грудень 2016, близько 580 000 дітей постраждали від конфлікту на сході Україні, в той час як на кінець лютого 2017 ця цифра склала вже 1 млн дітей. за даними на лютий 2017 понад 230 тисяч дітей в Україні, які залишили свої помешкання, зростають у складних економічних та соціальних умовах та потребують психологічної допомоги. Вони виростуть і цілком ймовірно влаштують свої життя, але чим будуть наповнені їхні спогади, яким в їх пам'яті залишиться дитинство? Завдання кожного з нас – побачити і почути цих дітей.
Завдання виставки – показати, що нас усіх пов'язують спільні цінності і у нас схожі звички, що ми хочемо однакових речей: безпеки, комфорту, стабільності. Розповісти, що єдина відмінність між нами, створюється психологічним бар'єром, який ми вибудовуємо, віддаляючись один від одного. Бар'єром, який нарощує негативні стереотипи про одні групи людей в очах інших.
Цією виставкою ми звертаємо увагу на проблему внутрішньо переміщених осіб, які живуть в Україні. Наша цільова аудиторія – це кожен українець. Ми хочемо побачити тих, кому довелося пережити переїзд і тих, хто живе в містах, які приймають переселенців. Тих, хто відкритий і тих, хто не готовий до діалогу. Адже ми віримо, що територія мистецтва – саме те місце, де цей діалог може початися.
За допомогою документальних фактів і художніх проектів глядач може зануритися в атмосферу, в якій опинилися діти-переселенці. Художники, які представили свої роботи в проекті, працюють з темами конфлікту та примирення. Через персональні історії своїх героїв вони спробували донести проблеми, які торкнулися кожного, заохочуючи емпатію і гуманність глядача.